Arne Jones E1299

JOHAN PETTER GRÖNVALL, såsskålar, ett par, silver, Stockholm 1821.

Rund form, på fot. Fat med kantbård. Höjd 12. Fatens diameter 17 cm. Vikt ca 930 g.

Ytskikt med slitage. Mindre bucklor.

Klubbat pris
8 200
778
890
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
20 apr 2019 19:13
8 200 SEK
20 apr 2019 19:12
8 000 SEK
20 apr 2019 19:12
7 900 SEK
20 apr 2019 19:12
7 700 SEK
20 apr 2019 19:12
7 500 SEK
20 apr 2019 19:02
7 200 SEK
20 apr 2019 19:02
7 000 SEK
20 apr 2019 11:32
6 400 SEK
20 apr 2019 11:32
6 200 SEK
20 apr 2019 10:03
4 200 SEK
18 apr 2019 16:43
4 000 SEK
18 apr 2019 14:33
3 500 SEK
17 apr 2019 17:50
2 200 SEK