1149798

ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", Fritz Hansen, 1988.

Sits och rygg i skiktlimmar, formpressat trä, rödlackerade. Ben i förkromat stålrör. Stapelbara. Etikettmärkta. Höjd 78 cm, sitthöjd 44 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Märken. Repor. Smärre slagskador.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H154

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Jessica Löfgren

    Jessica Löfgren

    jessica.lofgren@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 7 000 SEK

    Slutpris

    8 000
    764 EUR
    862 USD

    Budhistorik (19 bud)
    7A21 apr 15:138000SEK
    621 apr 15:137800SEK
    721 apr 15:117600SEK
    Acceptpris på 5 600 SEK uppnåddes