ATELIER BORGILA, bägare, sterlingsilver, Stockholm, 1949.
Invändigt förgylld. Vridna knäckar med axdekor. Höjd 13,5 cm. Vikt 385 gram.
Gott skick med obetydligt slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10