TENNFÖREMÅL, 4 delar, shaker, sigill, fat, bägare.

Shaker, Maja Lisa Ohlson, För GAB 1937, höjd 24 cm. Sigill, troligen Hallbergs, tenn samt mässing, längd 4,5 cm. Fat, Aagesen, Hälsingborg, längd 25 cm. Bägare för Stockholmsutställningen 1930, Norrahammar, höjd 9,5 cm.

Slitage, shakern med bucklor.

Klubbat pris
2 200
194
203
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
16 apr 2019 17:13
2 200 SEK
15 apr 2019 20:30
2 000 SEK
11 apr 2019 22:04
1 000 SEK
11 apr 2019 21:01
700 SEK