KANNA, sterling silver. Nordisk Silverkonst, Helsingborg 1948.

Kannan är rund med ett svängt handtag i trä. Höjd 12 cm. Vikt 323 gram.

Smärre slitage. Repor. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
3 300
291
304
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
8
24 apr 2019 11:01
3 300 SEK
24 apr 2019 11:00
3 100 SEK
8
24 apr 2019 11:00
3 100 SEK
22 apr 2019 17:43
2 700 SEK
22 apr 2019 17:43
2 500 SEK
20 apr 2019 0:48
2 400 SEK
18 apr 2019 22:03
2 200 SEK
18 apr 2019 10:38
2 000 SEK
17 apr 2019 22:26
1 200 SEK
17 apr 2019 20:28
1 100 SEK
17 apr 2019 18:21
1 000 SEK
17 apr 2019 17:46
500 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02