Gunnar Cyrén

(Sverige, 1931-2013)
Gunnar Cyrén
(Sverige, 1931-2013)

GUNNAR CYRÉN, fiskbestick, 38 delar, förgyllt stål, "Nobel".

Stämplade "YAMAZAKI" och "NOBEL GUNNAR CYRÉN".
Bestående av:
12 fiskgafflar (märkta Yamazake), längd 16,5 cm
12 fiskknivar (två märkta Yamazake), längd 21,5 cm
12 fiskgafflar (märkta Yamazake), längd 18,5 cm
1 severingssked, längd 24,5 cm
1 severingsgaffel, längd 24,5 cm.

Ett öga på fiskkniv ersatt med grönt klistermärke. Smärre slitage.

Formgivare

Klubbat pris
3 400
302
315
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
17 apr 2019 10:46
3 400 SEK
17 apr 2019 10:46
3 200 SEK
17 apr 2019 10:46
3 000 SEK
16 apr 2019 17:28
2 800 SEK
16 apr 2019 17:28
2 600 SEK
16 apr 2019 16:46
2 200 SEK
14 apr 2019 17:57
2 000 SEK
12 apr 2019 18:52
300 SEK