Royal Copenhagen

(Danmark)
Royal Copenhagen
(Danmark)

TERRIN, porslin, "Flora Danica", Royal Copenhagen, 1900-tal.

Polykrom dekor av bland annat blomster. Nummer 20/3568. Diameter 23,5. Höjd 18 cm.

Obetydligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
11 500
1 091
1 249
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
21 apr 2019 9:43
11 500 SEK
9
21 apr 2019 9:42
11 000 SEK
21 apr 2019 9:42
10 900 SEK
9
21 apr 2019 9:42
9 100 SEK
21 apr 2019 9:42
8 900 SEK
9
21 apr 2019 9:07
7 600 SEK
8
21 apr 2019 9:07
7 400 SEK
8
20 apr 2019 17:15
7 200 SEK
20 apr 2019 17:14
7 000 SEK
8
20 apr 2019 17:14
7 000 SEK
20 apr 2019 16:31
6 600 SEK
20 apr 2019 16:30
6 400 SEK
20 apr 2019 15:29
6 200 SEK
20 apr 2019 15:29
6 000 SEK
19 apr 2019 22:15
5 700 SEK
19 apr 2019 22:15
5 500 SEK
19 apr 2019 22:15
5 400 SEK
18 apr 2019 16:51
5 200 SEK
18 apr 2019 16:51
5 000 SEK
15 apr 2019 23:00
4 800 SEK
15 apr 2019 22:19
4 000 SEK
15 apr 2019 15:40
3 000 SEK