FAT 2 st "Flora Danica" Rpyal Copenhagen Danmark 1900-tal porslin

"Pyrola rotundifolia L" samt "Hydrocharis Morsus ranae L", modellnummer 3527, diameter 30,5 cm

Obetydligt ytslitage. En med kantnagg undertill

Proveniens

Gåva vid 75-års-jubileum från Elsam till Sydkraft.
EON tidigare Sydkraft

Klubbat pris
7 400
657
692
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
27 apr 2019 21:35
7 400 SEK
27 apr 2019 21:29
7 200 SEK
27 apr 2019 12:49
7 000 SEK
27 apr 2019 12:49
6 900 SEK
27 apr 2019 12:48
6 700 SEK
20 apr 2019 15:28
6 500 SEK
20 apr 2019 15:28
6 400 SEK
20 apr 2019 11:32
6 200 SEK
18 apr 2019 18:47
6 000 SEK
18 apr 2019 16:59
5 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13