1155174
Roberto Matta
(1911-2002)

ROBERTO MATTA, akvatintetsningar på japanpapper, 10 st, "Home' Mére", signerade och numrerade 78/100.

Kompositioner. L'Eautare Sebastian Matta Editions Georges Visat, Paris 1975. Bladstorlek ca 66x51. I mapp

Mindre fläckar. Veck/hanteringsveck.

Proveniens

Galleri Larsson, Gävle.
Därefter i arv till nuvarande ägare.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
42 556
4 033
4 544
Utropspris
40 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
6 jun 21:21
42 556 SEK
6 jun 21:20
40 556 SEK
6 jun 21:20
40 556 SEK
6 jun 21:20
39 556 SEK
6 jun 21:20
38 556 SEK