Hans Kempe & Lars-Erik Ljunglöf, golvlampa, 1960-tal.

Stomme av ek, höj och sänkbar skärm klädd i snöre. Etikettmärkt Design Hans Kempe Lars Ljunglöf, höjd 152 cm.

Slitage.

Klubbat pris
6 200
550
574
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
2 jun 2019 20:25
6 200 SEK
2 jun 2019 20:25
6 000 SEK
2 jun 2019 20:25
5 600 SEK
2 jun 2019 20:25
5 400 SEK
2 jun 2019 11:43
5 200 SEK
31 maj 2019 18:44
5 000 SEK
30 maj 2019 8:47
4 000 SEK
25 maj 2019 0:44
1 500 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60