Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Hans-Agne Jakobsson
(Sverige, 1919-2009)

HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, modell T368-3, ELYSETT, 1900-talets mitt.

Stomme i trä. Tre cylinderformade skärmar i spån. Höjd ca 38 cm. Diameter 50 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
3 000
263
273
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
2 jun 2019 21:33
3 000 SEK
2 jun 2019 21:32
2 700 SEK
2 jun 2019 21:32
2 500 SEK
2 jun 2019 21:21
2 100 SEK