BÖHLMARKS LAMPVARUFABRIK, bordslampor, ett par, modell 15773, 1900-talets andra hälft.

Kvadratisk bas i glas med läderklädd kant. Skaft i läder. Vit up-light kupa. Höjd 51 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
6 200
550
580
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
2 jun 2019 21:53
6 200 SEK
2 jun 2019 21:53
6 000 SEK
2 jun 2019 21:50
5 800 SEK
2 jun 2019 21:50
5 600 SEK
2 jun 2019 21:50
5 400 SEK
2 jun 2019 21:50
5 200 SEK
29 maj 2019 23:33
4 600 SEK
29 maj 2019 23:33
4 400 SEK
29 maj 2019 23:33
4 200 SEK
29 maj 2019 23:33
4 000 SEK
29 maj 2019 23:32
3 800 SEK
29 maj 2019 23:32
3 600 SEK
24 maj 2019 23:15
3 400 SEK
24 maj 2019 23:15
3 200 SEK
24 maj 2019 13:23
3 000 SEK