HANS-AGNE JACOBSSON, ett par, taklampa, modell Pastoral T 376/3 Markaryd, 1900-talets andra hälft.

Stomme i mässing. Tre ljuspunkter med kupor i glas. Etikettmärkt. Diameter ca 45 cm. Höjd ca 27 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
6 700
587
611
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
2 jun 2019 19:12
6 700 SEK
2 jun 2019 19:12
6 500 SEK
2 jun 2019 18:50
6 200 SEK
2 jun 2019 18:50
6 000 SEK
2 jun 2019 18:50
5 700 SEK
2 jun 2019 18:50
5 500 SEK
2 jun 2019 18:49
5 200 SEK
2 jun 2019 18:49
5 000 SEK
1 jun 2019 14:57
4 800 SEK
29 maj 2019 11:06
2 000 SEK
27 maj 2019 5:16
1 600 SEK
26 maj 2019 21:58
1 500 SEK
25 maj 2019 18:28
1 000 SEK