1160010
Paavo Tynell
(1890-1973)

PAAVO TYNELL, taklampa, "Tähtitaivas" (Stjärnhimmel), Idman, Finland, 1900-talets mitt.

Taklampa "Tähtitaivas" av svartlackerad, perforerad plåt, invändigt vitlackerad. Löstagbart raster med skiva av frostat glas. 40 x 18 x 18 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Smärre färgbortfall. Delar saknas.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
8 200
777
876
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
29 maj 17:41
8 200 SEK
29 maj 17:40
8 000 SEK
29 maj 17:40
7 800 SEK
29 maj 17:39
7 600 SEK
29 maj 17:39
7 400 SEK