SKÄNK / SERVERINGSBÄNK, Nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Skänken är fanerad med mahogny samt delvis med skuren dekor. Uppfällbart lock med två underliggande hyllor. Två dörrar. Bredd 144, djup 58, höjd 111 cm. Nyckel finns.

Smärre skador och slitage, repor, märken, sprickor, fläckar. Smärre fanerskador.

Klubbat pris
400
35
37
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
25 jun 2019 15:22
400 SEK
22 jun 2019 17:50
350 SEK
20 jun 2019 18:16
300 SEK