VÄGGPENDYL, svensk empire, 1800-talets första del.

Snidat, förgyllt och bronserat foder. Dekor delvis av pastellage. Vitlackerad urtavla märkt "Talén Stockholm". Höjd 82, bredd 52 cm.

Skador, lagningar, dekorbortfall, pendelhusets glas spräckt.

Klubbat pris
3 800
331
347
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
2 jul 2019 16:38
3 800 SEK
2 jul 2019 16:28
3 600 SEK
28 jun 2019 21:35
3 400 SEK
28 jun 2019 14:14
3 200 SEK
28 jun 2019 14:14
3 200 SEK
27 jun 2019 7:23
3 000 SEK
27 jun 2019 0:03
2 800 SEK
26 jun 2019 21:29
2 600 SEK
26 jun 2019 21:29
2 400 SEK
25 jun 2019 21:54
2 200 SEK
25 jun 2019 20:48
2 000 SEK
25 jun 2019 20:48
2 000 SEK
25 jun 2019 20:11
1 900 SEK