OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1600-tal.

Johannes Döpare. 80x65 cm.

Färgbortfall. Uppfodrad duk. Renoverad.

Proveniens

Dödsboet efter Helge Åkerblom.

Klubbat pris
14 500
1 280
1 335
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (43 bud)
9
9 jul 2019 21:26
14 500 SEK
10
9 jul 2019 21:26
14 000 SEK
9
9 jul 2019 21:26
13 500 SEK
10
9 jul 2019 21:26
13 000 SEK
9
9 jul 2019 21:25
12 500 SEK
10
9 jul 2019 21:24
12 000 SEK
9
9 jul 2019 21:24
11 500 SEK
10
9 jul 2019 21:24
11 000 SEK
9
9 jul 2019 21:23
10 500 SEK
10
9 jul 2019 21:23
10 000 SEK
9
9 jul 2019 21:22
9 200 SEK
10
9 jul 2019 21:22
9 000 SEK
9
9 jul 2019 21:21
8 600 SEK
10
9 jul 2019 21:21
8 400 SEK
9
9 jul 2019 21:20
8 200 SEK
10
9 jul 2019 21:20
8 000 SEK
9
9 jul 2019 21:19
7 700 SEK
10
9 jul 2019 21:19
7 500 SEK
9
9 jul 2019 21:18
7 300 SEK
10
9 jul 2019 21:18
7 100 SEK
9
9 jul 2019 21:17
6 900 SEK
10
9 jul 2019 21:17
6 700 SEK
9
9 jul 2019 21:16
6 500 SEK
10
9 jul 2019 21:16
6 300 SEK
9
9 jul 2019 21:15
6 100 SEK
10
9 jul 2019 21:15
5 900 SEK
9
9 jul 2019 21:14
5 700 SEK
8
9 jul 2019 21:14
5 500 SEK
9
9 jul 2019 21:13
5 200 SEK
8
9 jul 2019 21:13
5 000 SEK
9
9 jul 2019 21:13
4 700 SEK
8
9 jul 2019 21:13
4 500 SEK
8
9 jul 2019 20:40
4 300 SEK
9 jul 2019 20:37
4 100 SEK
8
9 jul 2019 20:37
4 000 SEK
9 jul 2019 19:31
3 755 SEK
8 jul 2019 16:19
3 555 SEK
8 jul 2019 16:19
3 555 SEK
4 jul 2019 21:14
3 000 SEK
2 jul 2019 22:21
2 400 SEK
2 jul 2019 7:11
1 600 SEK
1 jul 2019 14:26
1 500 SEK
1 jul 2019 14:25
300 SEK
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.