1165910
KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av blommor och lövverk. Höjd 20, längd 27,5 cm

Slitage, mistor, smärre kantlagning. Smärre ifyllda nagg. Smärre glasyrnagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
2 200
209
236
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
4 jul 18:11
2 200 SEK
26 jun 23:40
2 000 SEK