1170270
Einar Jolin
(1890-1976)
Einar jolin, olja på duk, signerad jolin och daterad 1971

EINAR JOLIN, olja på duk, signerad Jolin och daterad 1971.

Stilleben med orientalisk figurin och orkidé. 46 x 55 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 40 08 16

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
58 000
5 413
5 993
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (63 bud)
15 aug 17:27
58 000 SEK
15 aug 17:24
56 000 SEK
15 aug 17:21
54 000 SEK
15 aug 17:21
52 000 SEK
15 aug 17:20
50 000 SEK