Yngve Ekström

(Sverige, 1913-1988)
Yngve Ekström
(Sverige, 1913-1988)

YNGVE EKSTRÖM, stolar "Kontiki", 6 st, Troeds Möbler, 1900-talets andra häft.

Stomme av teak. Fast stoppad sits. Två stolar med tillverkarens stämpel. Sitthöjd ca 43 cm

Slitage. En sits lätt böjd undertill pga av fukt. Klädsel med ställvis hårt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
4 601
408
426
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
14 aug 2019 16:46
4 601 SEK
14 aug 2019 16:44
4 401 SEK
14 aug 2019 16:44
4 201 SEK
14 aug 2019 16:44
4 200 SEK
14 aug 2019 16:41
4 000 SEK
14 aug 2019 16:41
3 800 SEK
14 aug 2019 16:40
3 600 SEK
14 aug 2019 16:34
3 400 SEK
14 aug 2019 16:34
3 200 SEK
14 aug 2019 16:34
3 200 SEK
12 aug 2019 19:42
3 000 SEK
11 aug 2019 17:27
2 000 SEK
11 aug 2019 13:33
500 SEK
11 aug 2019 11:26
350 SEK
11 aug 2019 9:36
300 SEK