1171064
Yngve Ekström
(1913-1988)
Yngve ekstrÖm, stolar "kontiki", 6 st, troeds möbler, 1900 talets andra häft

YNGVE EKSTRÖM, stolar "Kontiki", 6 st, Troeds Möbler, 1900-talets andra häft.

Stomme av teak. Fast stoppad sits. Två stolar med tillverkarens stämpel. Sitthöjd ca 43 cm

Slitage. En sits lätt böjd undertill pga av fukt. Klädsel med ställvis hårt slitage.

Slutpris
4 601
429
475
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
14 aug 16:46
4 601 SEK
14 aug 16:44
4 401 SEK
14 aug 16:44
4 201 SEK
14 aug 16:44
4 200 SEK
14 aug 16:41
4 000 SEK