1146026
Armband platina med runda briljant- och gammalslipade diamanter samt smaragder

totalvikt diamanter ca 10.50 ct, längd 18 cm, bredd 6 mm, totalvikt 31 g. Stämplad CGH, Stockholm 1941. Etui från Hallberg och en lös länk medföljer.

Åldersrelaterat slitage.

Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
82 000
7 808
8 791
Utropspris
90 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
10
15 jul 18:52
82 000 SEK
8
15 jul 18:52
80 000 SEK
8
15 jul 18:40
79 000 SEK
15 jul 0:06
77 000 SEK
8
13 jul 22:18
75 000 SEK