PALL, Olof Kettunen, J. Merivaara Oy, 1950-tal.

Formpressad plywood, metallbenställ. Bredd 52,5 cm, sitthöjd 40 cm, total höjd 53 cm.

Sedvanligt slitage. Metalbenställ med färgbortfall, märken.

Utropspris
250 EUR