Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Børge Mogensen

(Danmark, 1914-1972)
Børge Mogensen
(Danmark, 1914-1972)

BØRGE MOGENSEN, stolar 4 st "Öresund", för Karl Andersson och Söner, 1900-talets andra hälft.

Stomme av ek. Nyligen omklädd stoppad sits i konstläder. Sitthöjd 43 cm.

Omklädd. Bruksslitage. Smärre repa.

Formgivare

Utropspris
4 000 SEK

Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)736 40 94 76

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13