Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Nanny Still

(Finland, 1926-2009)
Nanny Still
(Finland, 1926-2009)

NANNY STILL, fyra vaser och flaskor, Riihimäen Lasi Oy, Finland.

En lila och en röd flaska med pip, en ljusrosa och en rosaviolett vas, signerade RIIHIMÄEN LASI OY NANNY STILL. Höjd 31,5, 32, 33,5 och 37 cm.

Obetydligt slitage.

Formgivare

Utropspris
8 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13