Ett eget hem

Har du just flyttat hemifrån? Köpt din första egna lägenhet eller fått ett eftertraktat förstahandskontrakt? Känslan av att få bestämma helt själv hur man vill skapa sitt hem är oslagbar. Det bästa tipset är gammalt - låt det ta tid och investera i möbler du kommer gilla länge och som blir finare med åren. Ett sätt är förstås att leta bortom det nyproducerade - vilka klassiker gillar du och vilka unika detaljer passar dig? Temaauktionen Ett eget hem ger dig inspiration.

154 föremål
MATBORD, 1950/60-tal.

Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Kelim, ca 202 x 164 cm.

Utropspris
4 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 240 x 177 cm.

Utropspris
4 000 SEK
INGEGERD SILOW, rölakan.

Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st, Thonet-stil.

Utropspris
3 000 SEK
METAFORM, matbord, 1980-tal.

Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 165 x 108 cm.

Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Kelim, ca 245 x 177 cm.

Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJ, 1940-tal.

Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA 1970-tal.

Utropspris
250 EUR
MATTA, Marocko, ca 250 x 172 cm.

Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL 1940-tal.

Utropspris
2 500 SEK
MATBORD, 1960-tal.

Utropspris
2 000 SEK
MATTA, sätväv, ca 194 x 162 cm.

Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, 1940-tal.

Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA Cottex 1900-talets senare del.
Slutpris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK