Arne Jones E1299

Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, taklampa, modell 71-149, Thorn/Orno 1990-tal.

Vit och mässingsfärgad metall. Bär tillverkarens klistermärke. Diameter 45 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.

Formgivare

Utropspris
250 EUR