BERGBOMS, vägglampor, ett par, "V-18", 1900-talets andra del.

Mässing, lampskärmar av rosa textil. Höjd inkl skärm ca 39, från vägg inkl skärm ca 29 cm.

Bruksslitage. Lampskärmar sol-blekta. Ej funktionstestade.

Utropspris
1 500 SEK