1187220
TAKLAMPA, "Ice block chandelier", J.T Design, Kalmar, Österrike, 1960-tal.
Taklampa, "ice block chandelier", j.t design, kalmar, Österrike, 1960-tal.

Metallstomme och isimiterande, massivt glas. Diameter 50 cm, "ice block"-skärmens höjd ca 34 cm.

Ej funktionstestad. Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - F3
Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 17 timmar
150
1 623
165
Utropspris
300 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 160 EUR. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
11 okt 13:42
150 EUR
11 okt 13:42
100 EUR
11 okt 10:20
55 EUR
10 okt 22:35
30 EUR