1187231
Taklampor, 3 st, sent 1900-tal.

Plåtskärm med röd/orangelackerad insida. Svartlackerad upp- och nertill. Höjd ca 24 cm. Diameter ca 19 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage. Smärre märken.

Utropspris
1 500 SEK