BORÉNS, bordslampor, 1 par, 1900-talets andra hälft.

Mässing samt betsat trä. Lampskärmar av vit textil. Höjd ca 55 (inkl skärm), ca 48,5 ca (exkl skärm), skärmarnas diameter ca 28 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestade.

Utropspris
3 000 SEK