NORDISKA KOMPANIET, golvlampor, 1 par, 1900-talets andra hälft.

Stativ och fot av mässing. Skärmar av grön textil. Höjd ca 158 (inkl skärm), exkl skärm ca 147 cm.

Bruksslitage. Fläckar, repor. Ej funktionstestade.

Utropspris
3 000 SEK