1174273
VINDMÄTARE, mässing, James Brown, Glasgow, Skottland, sent 1800-tal.
VindmÄtare, mässing, james brown, glasgow, skottland, sent 1800-tal.

Vindmätare i mässing märkt James Brown Glasgow Air-Meter No 444. Höjd 8,5 cm. I original etui.

Slitage. Torrsprickor på etui.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
2 000 SEK