1174279
KRONOMETER, Victor Kullberg, London, England, sent 1800-tal.
Kronometer, victor kullberg, london, england, sent 1800 tal

Skeppskronometer i mässing. Två dagar. Urtavla märkt Victor Kullberg Maker to the Admiralty London N. I originaletui av mahogny numrerat No 6400. 19 x 19 x 20 cm. Nyckel finns.

Slitage. Sprickor på etuiets plakett. Nyckel till etuiet saknas. Ej funktionstestad.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
37 000
3 460
3 825
Utropspris
30 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
15 sep 20:41
37 000 SEK
15 sep 18:36
36 000 SEK
14 sep 18:39
35 000 SEK
13 sep 20:16
34 000 SEK
9 sep 16:20
33 000 SEK