1200598

Max Mikael Book

(Sverige, Född 1953)
Max mikael book, blandteknik på duk, signerad och daterad a tergo mm book 1989.

MAX MIKAEL BOOK, blandteknik på duk, signerad och daterad a tergo MM Book 1989.

"Speaker" 114 x 100 cm.
.
Visning: 24–30 (ej 28-29/3) mars (ej 28-29/3), kl 11–17 på Berzelii Park 1, Stockholm. Därefter finns verket på Bukowskis, Västberga Allé 3. Utlämning sker på Bukowskis, Västberga Allé 3, från den 31 mars.

Smärre ytligt slitage.

"Speaker" är ett viktigt verk från konstnärens viktigaste period, som är bytande del av den svenska konsthistorien.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Rekommendationer