Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

PRINS EUGEN, olja och gouache på pannå, monogramsignerad och daterad 1929. A tergo signerad Eugen och daterad 1929.

"Berg i motljus. Kungelf". 44 x 52,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Skrapmärken.

Proveniens

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm; privat samling.

Utropspris
30 000 SEK