Charles Gogin

(Storbritannien, 1844-1931)
Charles Gogin
(Storbritannien, 1844-1931)

CHARLES GOGIN, 4 st, olja på duk, signerade Chaels Gogin samt monogramsignerad C.G. Med numrering 175 på samtliga.

Scener efter Shakespeare. 155 x 82 cm.

Revor, tryckskador, lagningar, ytsmuts, färgbortfall.

Proveniens

Bankir Olof Aschberg, inköpta under 1930-talet, troligen i Frankrike.

Utropspris
80 000 SEK