SPEGEL, sengustaviansk, omkring år 1800.

Förgylld och bronserad spegel med infällda antikiserande gouacher. 129 x 57 cm.

Renoverad och kompletterad med smärre lagningar, delar av bakstycket och mindre list möjligen senare. Senare bronsering, förgyllning och glas. Smärre slitage, glaset något anlupet.

Utropspris
6 000 SEK