KARMSTOLAR, ett par, gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.

Gråmålade och bronserade. Oval stoppad rygg. Snidad dekor av blommor och blad. Sitthöjd 43, höjd 96 cm.

Slitage.

Utropspris
15 000 SEK