Michael Plummer, tekanna, silver, London 1794.

Oval, med dekor av knäckar samt gravererade band med blommor, fällbart lock med träknopp, svängt svärtat trähandtag. Höjd 14,5 cm, vikt 492 gram.

Små bucklor, lätt slitage.

Utropspris
4 000 SEK