Salver, silver, otydlig mästarstämpel, London 1759.

Rund, på tre volutformade fötter, profilerad kant med dekor av snäckor. Spegeln med graverad crest i bladkartusch. Diameter 32 cm, vikt 752 gram.

Slitage, repor. Den centrerade gravyren är i lödd i en cirkel.

Utropspris
6 000 SEK