KANDELABRAR, ett par, senempire, förgylld och patinerad brons, 1800-talets första hälft.

Räfflad pelare. På tredelad base med tassfötter. För fyra ljus. Urnformade ljuspipor. Dekor av akantusblad. Höjd 48 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
14 000 SEK