Antoine Louis Barye

(Frankrike, 1796-1875)
Antoine Louis Barye
(Frankrike, 1796-1875)

ANTOINE LOUIS BARYE, efter, Skulptur, brons

"Lion et serpent". Stämpelsignerad A. Barye. Brunpatinerad brons. Längd 42, höjd 31, (inkl. stensockel 35 cm).

Stensockeln med smärre sprickor och smärre nagg. I övrigt god kondition.

Utropspris
15 000 SEK