SKULPTUR, sten, agat, tsavoriter, samt förgylld metall. 1900-tal.

Inga mästarstämplar. I form av en elefant i agat stående under ett träd i förgylld metall med inläggningar av tsavoriter på klippformation. Mått
12,5x9x6 cm.

Slitage. Naturliga inneslutningar och schatteringar i stenen.

Utropspris
3 000 SEK