1198611
Alvar Aalto
(1898-1976)
Alvar aalto, stolar, ett par, modell 66, artek, finland,

ALVAR AALTO, stolar, ett par, modell 66, Artek, Finland,

Två stolar av björk. Sitthöjd 44, höjd 76 cm.

Slitage. Repor. Krackelyr.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
3 300
313
348
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (10 bud)
5 dec 11:43
3 300 SEK
5 dec 11:42
3 100 SEK
4 dec 23:02
2 900 SEK
3 dec 11:56
2 700 SEK
3 dec 11:56
2 500 SEK