Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1200406
Paavo Tynell
(1890-1973)
Paavo tynell, bordslampa, modell 9227, idman 1960-tal.

PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, modell 9227, Idman 1960-tal.

Mässing och svartmålad metall, justerbar skärm. Höjd ca 40 cm. Bär tillverkarens stämpel.

Åldersrelaterat slitage och märken. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
600 EUR