ERIC PIHLGREN, saltkar, 2 st, art déco, silver och bakelit, GAB, 1930-tal.

Hexagonal form. Randdekor. Höjd 1,5 och 5 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK