EO LYSTER, kandelaber, silver, Århus, Danmark daterad 1812.

Balusterformad. Delvis godronnerad dekor. Lös ljusarm för två ljus. Höjd 39 cm. Vikt ca 730 g.

Åldersrelaterat slitage. Ej ursprungliga delar.

Utropspris
6 000 SEK