LJUSSTAKAR, ett par, brons, sent 1700-tal.

Balusterformade på rund fot med dekor av bladverk. Urnformade ljuspipor. Höjd 28 cm.

Åldersrelaterat slitage. En lagad.

Utropspris
2 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

36. Wilhelm Kåge, burk med lock, flintgods, "Argenta", Gustavsberg 1938.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
13 000 SEK