GERT NYSTRÖM, ljuskrona "Festival", Fagerhult, 1900-talets andra hälft,

Stomme i vitmetall med formpressade cylindrar i glas. 18 ljuspunkter. Diameter 78, höjd 35 cm.

Slitage. Nagg. Ej funktionstestad. Nedre delen av stommen lös.

Utropspris
10 000 SEK