Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design MöblerDusty Deco
1207724
Philip Arctander, tillskriven
(1916-1994)
Philip arctander, tillskriven, fåtölj, "clam chair" / "muslinge", 1940/50-tal.

Philip Arctander, tillskriven, fåtölj, "Clam Chair" / "Muslinge", 1940/50-tal.

Stoppad fåtölj med knapphäftad tygklädsel. Ben och armlän av lackad björk. Sitthöjd 35, höjd 74 cm.

Slitage. Senare klädsel. Märken. En knapp saknas.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
45 001
4 257
4 720
Utropspris
30 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
11
16 jan 17:46
45 001 SEK
13
16 jan 17:46
44 109 SEK
11
16 jan 17:44
42 001 SEK
12
16 jan 17:44
40 001 SEK
11
16 jan 17:37
38 001 SEK